Ūkas visada nudžiunga, kai sulaukia nors mažiausios žinutės iš „Pelėdos“ pradinės mokyklos mokinukų.
         Štai ir dabar jis džiaugiasi, kad į jo kvietimą parašyti ir atsiųsti savo mintis apie knygas ir skaitymą atsiliepė 4a klasės mokinys Ainis Brodavskis. Savo džiugesį Ūkas iš karto išreiškė žodžiais:
         – Ainis tikras šaunuolis. Jo nuomonė man labai svarbi.  Perskaičiau Ainio mintis ir kelios taip įstrigo, kad dabar tuojau pat galiu pasakyti. Štai Ainio mintys:
            Knyga man kaip mokykla
            Knyga – tai mano ateitis
            Knyga – tai mokymas namuose
            Knyga man brangi, nes sena ir turi daug lapų
            Kai skaitau knygą, man labai įdomu.
            Skaitymas – tai mokymas
            Skaitydamas aš mokausi geriau skaityti
            Skaitydami knygą mes tampame protingesni
          – Tikrai puikios mintys. Smagu, kad vaikams knyga yra labai svarbi.- pritariau Ūkui ir staiga prisiminiau, kad 2001 metais tuometiniai „Pelėdos“ pradinės mokyklos mokiniai sukūrė knygą, kuri vadinosi KNYGA MARTYNUI MAŽVYDUI. Į bendrą darbą įsijungė visi mokyklos mokiniai, kurie rašė savo mintis apie knygas, o dailės, meninių darbų, literatų ir žurnalistų būrelių nariai mintis sudėjo knygą, ją iliustravo ir apipavidalino. Knygoje yra ir kelios lietuvių rašytojų mintys apie knygą. Šis nuostabus kūrinys, skirtas pirmosios lietuviškos knygos autoriui Martynui Mažvydui, ir dabar saugomas mokyklos bibliotekoje.
            Pelėdžiukas Ūkas kiek patylėjęs tarė:
            – Manau, kad dabar būtų galima vėl sukurti tokią knygą. Praėjus beveik 20-čiai metų vėl įdomu sužinoti, kokios dabartinių mokinių mintys apie knygas. Knygos pradžia jau yra. Tai ketvirtoko Ainio mintys.
            Aš pritariau Ūkui. Sutarėme, kad  būtinai įgyvendinsime šią idėją. Tikimės, kad visi „Pelėdos“ pradinės mokyklos mokinukai prisijungs.
            Na, o dabar pasigrožėkime kai kuriais 2001 metų knygos puslapiais.
Užrašė bibliotekininkė Elvyra