Ūkas visada šoka džiaugsmo šokį, kai sulaukia mokinukų laiškų, kuriuose pamato, kad vaikai atsiliepia į jo prašymus ir siūlymus. Taip buvo ir šį kartą. Prieš gerą savaitę Ūkas susidomėjo, kokias knygeles iš savo namų bibliotekėlių vaikai skaitė būdami namuose ir prašė nufotografuoti perskaitytas knygeles.
                – Būtų nebloga parodėlė.- tada samprotavo Ūkas.
                Jis buvo teisus. Prabėgo šiek tiek daugiau nei savaitė ir Ūkas giria pirmokus. Pirmokai ne tik fotografavo perskaitytas knygeles, bet nuotraukose sukūrė įdomias knygų kompozicijas, o 1b klasės mokinys Adomas Počiūra nufotografavo perskaitytas knygas ir labai gražiai bei išsamiai pristatė Jono Mačiukevičiaus knygelę „Bacilos galas“.
                  – Būtinai perskaitysiu šią knygelę ir pats. Adomas – šaunuolis. Jis  perskaitė ir daug kitų knygelių.- tarė Ūkas. Aš pritariu Ūkui. Adomas tikrai daug skaito.
                  Na, o Vesta Gineitytė iš 1a klasės atsiuntė Ūkui labai gražias nuotraukas. Vesta, kaip tikra knygų karalienė,  pati nusifotografavo su savo perskaitytomis  ir mėgstamiausiomis knygelėmis. Ji tikra knygų draugė.
                 Ūkas suskubo girti ir 1b klasės mokinį Adomą Joną Davidavičių. Jo perskaitytos knygelės tikrai įdomios, nes iš karto patraukė pelėdžiuko Ūko dėmesį.
                 Miglė ir Mantas Miškiniai taip pat mokosi 1b klasėje. Jų perskaitytos knygelės vos tilpo nuotraukose. Vaikai skaito tikrai daug. Ūkas džiaugiasi tokiais mokinukais.
                 Atsisveikindamas pelėdžiukas Ūkas išdidžiai tarė:
                 – Dabar matau, kad turiu nemažai draugų, kurie mėgsta skaityti. Labai daug knygelių nuotraukose man taip pat pasirodė įdomios.
                  S K A I T Y K I M E,  V A I K A I …
                  Dabar pasigrožėkime visi kartu nuotraukomis.
                                                              Užrašė bibliotekininkė Elvyra