Lapkričio 12 d. šešiose mokyklos klasėse prasidėjo projektas Šiaurės šalių bibliotekos savaitė. Žvakių šviesoje buvo skaitoma švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Våhlundų knyga vaikams ,,Superherojų vadovas“. Čia mokiniai sutiko Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojosi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė“ pradžia.

Skaitydami mokiniai diskutavo apie Lisos jausmus, berniukų elgesį, ką daryti, kai patiri patyčias… Visą savaitę buvo žaidžiami įvairūs, draugystę skatinantys, žaidimai, kuriami padrąsinantys žodžiai, palinkėjimai.

Taip pat mokyklos biblioteka surengė šiaurės šalių rašytojų kūrinių parodą. Su kūriniais ir jų autoriais mokinius supažindino bibliotekininkė Elvyra Vaiciukevičienė.

Kartu su Šiaurės šalių bibliotekos savaitės projektu minėjome ir Tarptautinę tolerancijos dieną, gaminome Tarptautinės tolerancijos dienos simbolį – raktą-skirtuką!

Galiausiai, tiek projektą, tiek Tarptautinę tolerancijos dieną vainikavo lapkričio 16 d., penktadienį, vykusi šventė, kurios metu džiugino superherojais apsirengusių vaikų pasirodymai!

Vaikų mintys apie projektą:

„Man patiko persirengti Šiaurės šalių knygų veikėjais.“ Erikas

„Labai įdomu buvo gaminti skirtukus.“ Julytė

„Man labai patiko klausytis Lisos istorijos.“ Jogailė

„Aš šią savaitę nuveikiau daug – žaidžiau su draugais ir patiko penktadienio pasirodymas.“ Raminta

„Man patiko visos dienos.“ Kasparas

„Aš šią savaitę buvau labai laiminga, kad pabuvau Pepe ilgakojine.“ Augustė

Tikimės, kad vaikų širdelėse tolerancija stiprės ir jie norės būti geraisiais superherojais. Dėkojame 2c klasės mokytojai Aušrai Sakalauskienei už projekto inicijavimą ir organizavimą mūsų mokykloje!