Balandžio 2 – oji – Tarptautinė vaikų knygos diena ir danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis. Šiais metais Lietuvai teko garbė būti šios šventės rėmėja, todėl garsiausiam mūsų šalies iliustruotojui ir rašytojui Kęstučiui Kasparavičiui patikėta sukurti plakatą ir kreipimąsi į viso pasaulio skaitytojus.

Šiai ypatingai šventei ruošėmės iš anksto. Vaikai ne tik skaitė knygas, bet ir klasėse rinko skaitomiausių knygų penketuką, dailės pamokų metu iliustravo gražiausias pasakas. Trečiokų ir ketvirtokų jaunųjų aktorių grupė paruošė inscenizaciją „Tausokime knygą“.

Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė vyko balandio 2 dieną. Aktų salėje vaikai susipažino su šios šventės tradicija, trumpa knygos istorija, žiūrėjo filmuką „Kaip gimsta knyga“, skaičiavo kiek ir kokių profesijų žmonių dirba , kol gimsta šiuolaikinė knyga. Didelio šventės dalyvių susidomėjimo sukaukė viktorina ir kryžiažodis apie knygas.

Kai atėjo nominacijų metas, buvo paskelbta daugiausiai šiais mokslo metais knygų mokyklos bibliotekoje perskaičiusi klasė ir geriausias bibliotekos skaitytojas. Jie buvo apdovanoti mokyklos direktoriaus padėkos raštais. Apie knygos šventę klasėse vaikams primins kalendoriai ir kreipimosi tekstas su Kęstučio Kasparavičiaus iliustracija. Gražiausios mūsų mokinių sukurtos pasakų iliustracijos papuošė mokyklos stendus.

Šventės dalyvius labai nustebino trečiokų ir ketvirtokų pasirodymas „Tausokime knygą“. Personažai ( Dėdė Visažinis, Knygų Karalienė, Mįsliukė , Smalsutė, Gudrutė ir mokinukai) paaiškino, kaip reikia saugoti knygeles, jomis rūpintis ir pakvietė įsipareigoti labai saugoti ir gerbti knygas.

Šventės akcentas – visų šventės dalyvių sukurtas KNYGŲ MEDIS.

Bibliotekininkė Elvyra