2018 m. lapkričio 12 d. šešiose mokyklos klasėse vyko projektas Šiaurės šalių bibliotekos savaitė. Žvakių šviesoje buvo skaitoma švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Våhlundų knyga vaikams ,,Superherojų vadovas“. Čia mokiniai sutiko Lisą, iš kurios mokykloje tyčiojosi berniukų gauja. Vieną dieną nuo užgauliotojų pasislėpusi bibliotekoje mergaitė atranda magišką knygą, kuri viską pakeičia. Ši knyga tampa mergaitės virsmo į nesustabdomą superheroję ,,Raudonoji kaukė“ pradžia.

Skaitydami mokiniai diskutavo apie Lisos jausmus, berniukų elgesį, ką daryti, kai patiri patyčias… Visą savaitę buvo žaidžiami įvairūs, draugystę skatinantys, žaidimai, kuriami padrąsinantys žodžiai, palinkėjimai.

Taip pat mokyklos biblioteka surengė šiaurės šalių rašytojų kūrinių parodą. Su kūriniais ir jų autoriais mokinius supažindino bibliotekininkė Elvyra Vaiciukevičienė.

Galiausiai, projektą vainikavo lapkričio 16 d., penktadienį, vykusi šventė, kurios metu džiugino superherojais apsirengusių vaikų pasirodymai!

Vaikų mintys apie projektą:

„Man patiko persirengti Šiaurės šalių knygų veikėjais.“ Erikas

„Labai įdomu buvo gaminti skirtukus.“ Julytė

„Man labai patiko klausytis Lisos istorijos.“ Jogailė

„Aš šią savaitę nuveikiau daug – žaidžiau su draugais ir patiko penktadienio pasirodymas.“ Raminta

„Man patiko visos dienos.“ Kasparas

„Aš šią savaitę buvau labai laiminga, kad pabuvau Pepe ilgakojine.“ Augustė

Tikimės, kad vaikų širdelėse tolerancija stiprės ir jie norės būti geraisiais superherojais. Dėkojame 2c klasės mokytojai Aušrai Sakalauskienei už projekto inicijavimą ir organizavimą mūsų mokykloje!

  

Tęsiame tradiciją kasmet dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitėje. 2020 metų skaitymai pakvietė mus visus pamąstyti, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje, susimąstyti, kokią atsakomybę turime kaip piliečiai, kas mus vienija ir kuo mes skiriamės?
2019 m. Šiaurės šalių literatūros savaitė prabėgo neįtikėtinai greitai , turiningai ir spalvingai! Šiemet kasryt skaitėme A.Lindgren knygos ,, Pepės Ilgakojinės“ nuotykius ir ruošėmės švęsti jos gimtadienį! Kūrybingos mokytojos paruošė mokiniams įvairių veiklų. Vaikai piešė Pepei kojines, kūrė rūbelius, kepė vaflius, domėjosi Šiaurės šalių rašytojais lankydamiesi mokyklos bibliotekoje ir skaitydami klasėse pateiktą informaciją, rašė kvietimus ir sveikinimus Pepei, mokėsi dainuoti dainą apie ją…O paskutinę projekto dieną vainikavo aktų salėje suruoštas Pepės gimtadienis , kuriame dalyvavo linksmuolės, Pepėmis persirengusios mergaitės, ir skirtingų spalvų kojinėmis pasipuošę berniukai! Vaikai atsakė į viktorinos klausimus, dainavo, vaidino, šoko ir šventė kartu su Pepe!
Projekto kuratorė – vyr. mokytoja Aušra Sakalauskienė